Co oznaczają właśnie takie wyniki na boreliozę?

Mam pytanie odnośnie boleriozy.. bolerioza igg pozytywny a bolerioza igm negatywny... co robić teraz? Jakie sa objawy boleriozy? Jeśli chodzi o bóle mięśni czy kości to nie mam... ale za to meczy mnie nerwica i ataki paniki... problemy z żołądkiem... co w takiej sytuacji zrobić?

Witam,

Borelioza jest chorobą wywołaną przez bakterie, w związku z tym wymaga leczenia antybiotykami, zalecana jest ciągła opieka internistyczna (lekarz pierwszego kontaktu) i neurologiczna, natychmiastowa oraz równoległe systematyczne leczenie zaburzeń lękowych metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej. Choroba nieleczona postępuje i objawy nasilają się..

Pozdrawiam serdecznie

Szanowna Pani,

Rozumiem Pani niepokój i chęć znalezienia dla siebie odpowiedzi oraz programu leczenia.
Niestety, wszelkie dywagacje na temat Pani stanu zdrowia prowadzone na podstawie internetowego opisu są obarczone sporym ryzykiem błędu i mają jedynie charakter spekulacji. Zdecydowanie zasługuje Pani na bardziej rzetelne podejście do swojej sytuacji. Sugerowałabym Pani osobisty kontakt z zaufanym lekarzem, który dokona analizy wyników oraz dalsze postępowanie. Być może konieczne będą bardziej wnikliwe badania, wizyta u specjalisty czy wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Jeżeli chodzi o obawy związane z nerwicą czy ataki paniki, zdecydowanie zalecam kontakt z lekarzem psychiatrą. Dokona od diagnozy Pani stanu i zaproponuje odpowiednie leczenie. Kolejnym krokiem powinna być wizyta u psychologa/psychoterapeuty. Odpowiednio dobrana terapia doprowadzi do obniżenia poziomu lęku, uzyskania poczucia spokoju oraz ulgi w odczuwanych objawach.
Problemy z żołądkiem mogą mieć podłoże nerwicowe i być związane ze stresem, ale mogą również świadczyć o chorobie somatycznej. Zdecydowanie należy powiedzieć o nich lekarzowi i poprosić o skierowanie na odpowiednie badania.

Życzę Pani powodzenia.