Co oznaczają wymioty u osoby z porażeniem mózgowym?

WITAM. MAM NIEPEŁNOSPRAWNA CORKE Z MOZGOWYM PORAZENIEM W WIEKU 11 LAT. OD PONAD 3 LAT MAMY PROBLEM POLEGAJACY NA WYMIOTACH, KTORE ZAZWYCZAJ ZACZYNAJA SIE W PIRACH POPOLUDNIOWYCH. CORKA WYMIOTUJE AZ DO ZOLCI I JEDYNYM LEKARSTWEM, KTORE DZIALA TO AVIOMARIN. ZDARZA SIE TEZ ZE NIESTETY AVIOMARIN NIE POMAGA. PRZY WYMIOTACH NIE MOZEMY PODAC CORCE ZADNYCH PLYNOW BO WTEDY WYMIOTY NIE MAJA KONCA. MIELISMY ROBIONE ROZNE BADANIA PROCZ GASTROSKOPI I GASTRENETROG STWIERDZILA ZESPOL CYKLICZNYCH WYMIOTOW. PODAWALUSMY TEZ GASTROTUKS ALE NIE BYLO EFEKTOW. NIE ZROBIONO CORCE TEGO BADANIA BO MIALA ZLE WYNIKI Z TARCZYCY I ANESTEZJOLOG STWIERDZIL ZE NIE PODA NARKOZY. OBECNIE WYNIKI MAMY DOBRE. MIELISMY TEZ BARDZO DUZY NIEDIBOR WIT. D3. OBECNIE UNORMOWANY. PROSZE O RADE JAK MOZEMY CORCE ULZYC. DODAM JESZCZE, ZE CORKA MA CZESTE BOLE BRZUCHA Z DUZYMI WZDECIAMI I ZATRZYMANIEM GAZOW, CO POWODUJE MICNE BOLE BRZUCHA. JESLI POJAWIAJA SIE JAKIES INFEKCJE PRZEZIEBIENIOWE TO WTEDY BOL BRZUCHA I WZDECIA SIE ZNACZNIE NASILAJA. PROSZE O POMOC

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze konieczna jest ponowna wizyta u gastroenterologa dziecięcego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć