Co oznaczają wyniki badań histopatologicznych błony śluzowej dwunastnicy?

Karol 34 lat. Bardzo proszę o wytłumaczenie mi wyników badań histopatlogicznych: Okolica: część zaopuszkowa dwunastnicy; Zmiany zapalne błony śluzowej dwunastnicy,bez zmian destrukcyjnych kosmkòw,mogące odpowiadać - chorobie trzewnej ( typ 1 wg Marsha). Okolica: antrum [ T 63600] W badanym materiale- zapalenie przewlekłe średniego stopnia, nieaktywne. Barwienie na H. Pylori ujemne Okolica: wstępnica i zstępnica W badanym materiale -przekrwienie błony śluzowej jelita grubego

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Z wynikami powinien Pan się udać do lekarza prowadzącego.
Przekrwienie błony śluzowej jelita grubego może wskazywać na stan zapalny.