Co oznaczają wyniki badań hormonalnych 28-latki?

Dzień dobry, Dzisiaj odebrałam wyniki i proszę o ich przetłumaczenie. FSH 117,1 U/I faza folikularna (3,5 - 12,5) faza owulacji (4,7- 21,5) faza lutealna (1,7- 7,7 ) po przekwitnięciu (25,8 – 134,8). Mam dopiero 28 lat. Przez okolo 3 lata bralam tabletki antykoncepcyjne. Odstawiłam leki i od 3 tygodni czekam na miesiaczke. Czy wyniki mogą być efektem menopauzy? A może wyniki są związane z czymś zupełnie innym? Jeżeli tak to z czym? Czy wyniki wskazują na coś poważnego? Nie wiem już czy mam się martwić, czy też wszystko jest w porządku. Bardzo proszę o diagnozę moich powyższych wyników FSH. Czy da się to jeszcze leczyć? Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć