Co oznaczają wyniki badań hormonów tarczycy i USG tarczycy?

Mam 33 lata proszę o pomoc w interpretacji wyników TSH 3,98;FT3 5,40;FT4 18,03;anty TPO 9;anty TG 340;Prolaktyna na czczo 24,8 - 1h po MCP 182.USG tarczycy gruczoł tarczowy dwupłatowy o niższym dość jednorodnym echu,zmniejszonych przepływach,niepowiększony:płat prawy do ok.7,5ml,płat lewy do ok 5,9 ml,cieśń ok. 3mm.Okoliczne ww chłonne niebadalne.Dodam,że cokolwiek zjem jest mi ciężko,ponadto przytyłam ok. 20 kg w ciągu 6 miesięcy.Jakie badania jeszcze zrobić?Gdzie udać się dalej?Proszę o pomoc

Nie zinterpretuję wyników badań laboratoryjnych bez określenia jednostek miar w jakich podano wyniki ani bez podania zakresu norm (mogą być różne w zależności od laboratorium analitycznego). Wynik poziomu antyTG jak i obraz USG tarczycy może sugerować jej niedoczynność na tle przewlekłym, zapalnym. Na pewno w tej sprawie trzeba bezpośrednio skonsultować się z endokrynologiem.