Co oznaczają wyniki badań krwi u 24-latka?

Witam. Mam 24 lata i dreczy mnie prwna rzecz. W tamtym roku we wrzesniu robilem badania testosteronu i wynik mialem lekko przekroczony a w tym tygodniu otrzymalem kolejne wyniki gdzie granica jest od 1,42 do 9, 23 ng/ml ja mam 11,8. Jaka moze byc tego przyczyna? Robilem rowniez morfologie z ktorej wyszlo ze monocyty% mam przekroczone 1-8 a ja nam 9. MPV ponizej normy mam 8,4 a norma to 9-13fL oraz RDW zniennos erytocytow mam 11 a norma to 11,5-14,5%. Prosze o pomoc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki morfologii nieznacznie odbiegają od normy, nie budzą niepokoju. Je!Si chodzi o testosteron także niewiele ponad normę z czy są jakieś objawy? Czemu był sprawdzany jego poziom? Może to być norma ale także np problem z przysadka, do rozważenia wizyta u endokrynologa.
Pozdrawiam