Co oznaczają wyniki badań na wyniki badań na cytomegalię w 8 tygodniu ciąży?

Witam , bardzo proszę o poradę i opinie. Jestem w 8 tc. Dzis dostałam wyniki badań m.in na cytomegalie. Igg wyszło 66.03 natomiast igm 0,83. Zaczęłam się bardzo martwić. Do lekarza mam dopiero za tydzień... czy to może hyc poważne.?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Generalnie jeśli wynik przeciwciał w klasie IgG jest dodatni a w klasie IgM jest ujemny, oznacza to, że w przeszłości przebyto infekcję i jest się zabezpieczonym przed ponownym zakażeniem. Jednak każdego pacjenta należy traktować indywidualnie. Interpretacja wyników zależy od stanu klinicznego pacjenta. Dlatego więcej informacji uzyska Pani u swojego lekarza prowadzącego niż w internecie.