Co oznaczają wyniki badań prób wątrobowych u 39-latka?

Witam mam 39lat mężczyzna robiłem próby wątrobie ALAT 59 ASPAT 49 GGTP 26 co to może oznaczać zapalenie wątroby proszę o odpowiedz

W takim wypadku radziłbym także powtórzyć badanie po odpowiednim przygotowaniu. Po 24 godzinnej diecie lekkostrawnej, najlepiej bezmięsnej, bez używek i niepotrzebnych leków, przez 24 godziny przed badaniem bez nadmiernego wysiłku fizycznego. Po takim przygotowaniu wynik powinien być miarodajny.

Nie podała Pani wartości referencyjnych laboratorium, w którym było wykonane badanie. Jeśli poziom jest podwyższony, można rozważyć USG jamy brzusznej z oceną wątroby i badania wirusologiczne. Wszelkie wątpliwości warto skonsultować z lekarzem prowadzącym.