Co oznaczają wyniki badań tarczycowych w ciąży?

Dzień dobry, w 11 tygodniu ciąży odebrałam wyniki tarczycy. Niestety nie są dobre. Wizytę u endokrynologa udało mi się zapisać dopiero za 2 tygodnie czyli bedzie to mniej więcej 13 tydzien ciąży. Poniżej podaję moje wyniki. Czy świadczą one o dużej niedoczynności? I czy duza jest szansa na negatywny wpływ na ciążę? No i czy termin wizyty jest zbyt odległy? TSH 4.057 (norma 0.26-4.70) ft3 2.77 (norma 2.05-4.43) ft4 0.89 (norma 0.71-1.57) anty TPO <0.8 (norma 0-8) Czy takie wyniki sa dopuszczalne czy powinnam to konsultować dalej?

Lek. Paweł Szadkowski

Poziomy hormonów są niskie, ale w zakresie normy, więc nie jest to "duża niedoczynność". Termin jest w porządku. Wyniki też tak naprawdę są w porządku, po prostu w ciąży woli się, aby TSH było niższe.