Co oznaczają wyniki badań tarczycy 25-latki?

Dzień dobry. Mam zdiagnozowane Hashimoto i niedoczynność tarczycy. Od 9 miesięcy biorę Euthyrox, najpierw 75, teraz 100. Dziś otrzymałam wyniki badania krwi: TSH 3.11 mlU/l (norma 0.27-4.2), FT4 19.05 pmol/l (norma 12-22), FT3 4.73 pmol/l (norma 3.1-6.8). Mimo zbilansowanej zdrowej diety i przyjmowania leków oraz powyższych wyników, wciąż przybieram na wadze i to bardzo szybko. Proszę o interpretację.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wyniki hormonów są prawidłowe. Sugeruję omówić swoje dolegliwości z lekarzem prowadzącym i ew. poszerzyć dalszą diagnostykę. Przydatna byłaby również wizyta u dietetyka, w celu dokładnego zbilansowania diety pod względem kalorycznym i jakościowym.