Co oznaczają wyniki badań TSH?

Witam, wizytę mam dopiero za dwa miesiące i chciałabym poprosić o interpretację wyników badań. Nie wiele z nich rozumiem poza tym ze mam podwyższone TSH. Moje wyniki TSH 4,34IU/ML NORMA ( 0,27-4,2) FT3 2,9 FT4 1,27 TPO (MAK) 107 H IU/ ML <35 TG (TAK) 431 H IU/ML Proszę o informację czy przy tych wynikach muszę się leczyć i czy bez problemu mogę starać się o dziecko. Pozdrawiam Marlena

Witam Panią
Co prawda obecnie zajmuję się głównie wazektomią - męską antykoncepcją ( http://wazektomia.warszawa.pl ).

Oczywiście jednak odpowiem na Pani pytanie:

Jak za małe TSH - to ma Pani nadczynność, jak za duże to niedoczynność tarczycy.
Upraszczając - TSH to substancja z mózgu, która każe tarczycy brać się do roboty! U kobiet w ciąży są inne (niższe) normy poziomu TSH niż u nieciężarnych!

Pozdrawiam
Robert Kulik