Co oznaczają wyniki badań w kierunku boreliozy u 60-latki?

Witam. Prosze i interpretacje wynikow na bolerioze. Borrelia burgdorferi (ICD-9 S21) IgG 7,30 gdzie wynik ujemny <10 wynik watpliwy 10-15 wynik dodatni >15. Borrelia burgdorferi (ICD-9 S25) IgM >190 wynik ujemny <18 wynik watpliwy 18-22 wynik dodatni >22. Zadne objawy poza rumieniem nie wystepuja. Bardzo prosze o interpretacje ugryzienie mialo miejsce okolo 1,5 miesiaca temu. Ugryzienie nie bylo twarde nie swedzialo kompletnie nic.

Lek. Paweł Szadkowski

IgG jest ujemne, IgM jest dodatnie, co świadczy o świeżym zakażeniu. Z wynikiem proszę się udać do lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli badanie było wykonane metodą elisa, należy je potwierdzić metodą western blot. Wtedy lekarz wprowadzi odpowiednie leczenie.