Co oznaczają wyniki badań wątroby?

Mam 41 lat. Moje wyniki badania krwi 9 miesięcy temu to: GGT 471 U/L; Amylaza 60 U/L; AST 58 U/L; ALT 95 U/L. Wątroba miernie powiększona, o wzmożonej echogeniczności. Prawie codziennie piłem 2 -3 piw. Teraz nie piłem przez 3 tygodnie nic moje badania GGT 270 U/l; AST 46 U/L; ALT 119 U/L. Biorę od 3 miesięcy Essentaile Max 3x1 i SylimVit 2x1. Czasami delikatnie piecze w prawym boku bliżej łopatki. Raz przez około 40 minut mocno mnie kuło przy wciąganiu powietrza w lewym boku. Co to oznacza?

Objawy są nietypowe i wcale nie muszą mieć związku z funkcjonowaniem wątroby, a nawet pochodzić z wnętrza jamy brzusznej. Mogą mieć charakter neurogenny, na skutek podrażnienia samoistnego nerwów obwodowych. Oczywiście celem pogłębienia diagnostyki narządów jamy brzusznej, zwłaszcza wątroby warto byłoby wykonać USG jamy brzusznej. Oczywiście decyzję co do dalszego postępowania musi podjąć prowadzący lekarz.