Co oznaczają wyniki badania ALT i AST podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, mam 28 lat, od kilku lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Zawsze wyniki badań były w normie. Kilka dni temu miałam badanie krwi, wyniki ALT i AST są w normie (ALT 7.7, AST 17.6),APTT jest poniżej normy - 24.0. Lekarz ginekolog zalecił odstawienie tabletek na 3 miesiące, odmówił wykonania powtórnego lub dodatkowych badań. Przed ostawieniem tabletek chciałabym jednak mieć pewność, że wyniki są jednoznaczne. Obawiam się złego samopoczucia, rozregulowania cylku i plamień. Jakie badania wykonać

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego Ew powtórzyć powyzsze +INR