Co oznaczają wyniki badania fosfatazy alkalicznej?

witam mam pytnie mialem robione badani krwi moje wyniki to .alt 50 u/l norma 10-41. fosfataza alkaliczna 58iu/l norma 40-129. amylaza calkowita 30iu/l norma 28- 100. antygen hbs ujemny. p/c anty-hcv ujemny. ponad miesiac temiu mialem alt 88u/l teaz mi spadlo mysle ze to wynik wypicia kilku piw kilka dni przed badaniem dodam ze choruje na wzjg. biorę asamax 500mg 4tab na dobę chyba wyniki sa dobre dzieki za odpowiedz pozdro

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję powstrzymać się od spożywania alkoholu na kilka dni i powtórzyć badania, aby wyniki były jak najbardziej miarodajne. zaburzenia mogą także wynikać z przyjmowanych leków. jeżeli enzymy wątrobowe nadal będą podwyższone konieczna jest wizyta u lekarza prowadzącego leczenie.