Co oznaczają wyniki badania hormonów i problemy z utratą wagi?

Mam pytanie otóż od bardzo dawna próbuje zrzucić wagę, ale niestety nie udawało się, dla tego postanowiłem zbadać tarczycę. I okazało się, że jest słabo. Mój wiek 23 lata, 186 cm, 87 kg. Czy to Hashimoto ? Czy da się to wyleczyć ? Bo doczytałem w literaturze, że konwersja ft4 w ft3 jest słaba, a Polsce leczenie tego jest trudne bo przyjumje się ft4 TSH - 3,33 (norma 0,27 - 4,2) FT3 - 2,11 (norma 2,70 — 4,30) FT4 - 1,04 (norma 1,00 — 1,70) ATG 15,35 (norma 0 — 115) ATPO 36,1 (norma <60)

Jeśli chodzi o utratę masy ciała, to należy przyjrzeć się czy Pana obecny sposób żywienia jest dostosowany do trybu życia, co przy problemach z tarczycą jest szczególnie ważne. W tym celu sugeruję wizytę bądź kontakt z dietetykiem. Pozdrawiam serdecznie, Paulina z DietaMax Poradnia Dietetyczna, Białystok