Co oznaczają wyniki badania hormonów tarczycy i TSH w ciąży?

Jestem w 10tc. Wykonalam badania tarczycy (przed ciąża wyniki były w normach, nigdy nie miałam problemów z tarczyca) Obecnie wyniki to TSH 0,009 (0,4-4,0) FT3 5,29 (1,8-4,2) FT4 1,69 (0,9-1,9)usg tarczycy nie wykazało żadnych nieprawidłowości.Endokrynolog uznał ze jest to nadczynnosc spowodowana wysokim betahcg,której się nie leczy ustąpi samoistnie.Zalecił jedynie przyjmować wit d3 i jodid 200.Na ulotce jodid 200 określono przeciwwskazanie do stosowania w nadczynności czy powunnam odstawic ?

Witaminy w ciąży

Proszę postępować zgodnie z zaleceniami prowadzącego endokrynologa. Jeśli zalecił takie leki w Pani przypadku to należy je stosować. Trzeba wiedzieć, że właśnie w ciąży organizm ma większe zapotrzebowanie na hormony tarczycy.