Kobieta , 35 lat Witam,po przebytej kuracji Sorbifer Durules miałam wykonać morfologie i żelazo,tydzień temu byłam chora i miałam antybiotyk,jeszcze czasem jest kaszel.Mam przekroczone normy z płytek krwi 431(norma do 400),rdw-cv 19,2%(norma do 14,4%),limfocyty 3,41(norma do 3) i limfocyty 46%(norma do 40%) oraz poniżej normy mpv 8,70 (norma od 9,4). Reszta parametrów morfologii i żelazo są w normie.Czy wynik płytek i limfocytów świadczy o przebytej chorobie?Za odpowiedź z gory dziekuje.Pozdrawiam.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy Kaszel – Kaszel jest odruchem obronnym wywołanym przez podrażnienie błony śluzowej. Jest najczęściej spotykanym objawem chorób układu oddechowego. Odruch kaszlowy może być wywołany przez dostanie się do dróg oddechowych ciała obcego, zwiększonej zawartości gazów drażniących we wdychanym powietrzu, pyłów, nadprodukcji wydzieliny w drogach oddechowych, a także przez działanie czynników chorobotwórczych (bakterie, wirusy, grzyby).

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: