Co oznaczają wyniki badania płuc 35-latka?

W obu polach płucnych rozsiane cienie drobnoguzkowe dobrze wysycone 6 mm i 5.9 mm, poza tym pola płucne przejaśnione rozedmowo. Wnęki uwydatnione naczyniowe, serce niepowiekszone. Co to może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję żeby pilnie udał się pan do swojego lekarza prowadzącego w celu interpretacji wyniku łącznie z pana obrazem klinicznym (wywiad, objawy, cel badania) oraz pokierowania dalszą diagnostyką. Pana opis nie pozwala na interpretację, ale może świadczyć o poważnej chorobie.