Co oznaczają wyniki badania przeciwciał ANA?

Poproszę o interpretację reumatologa: ANA2 - obecne przeciwciała przeciwjądrowe o typie świecenia jąderkowym w mianie 1:160 ANA3 wyniki: RNP/Sm (RNP) 0 Sm (Sm) 0 SS-A natywne (60kDa) (SSA) 0 Ro-52 rekombinat (52) 2 SS-B (SSB) 0 Scl-70 (Scl) 1 PM-Scl (PM) 1 Jo-1 (Jo) 3 Centromer B (CB) 1 PCNA (PCNA) 8 dsDNA (DNA) 2 Nukleosomy (NUC) 1 Histony (HI) 2 Ribosomal-P-protein (RIB) 1 AMA-M2 (M2) 1 DFS70 1 Kontrola (Ws) 145

Lek. Tomasz Budlewski

Opis niestety nie jest zbyt czytelny a jakie występują u Pani objawy?