Co oznaczają wyniki biopsji piersi u 55-latki?

Witam! Bardzo proszę o interpretację wyników biopsji piersi mojej mamy. Mama ma 55 lat, na mammografii wykryto w prawej piersi guzek. Została skierowana na USG, gdzie potwierdziły się przypuszczenia o poważnej zmianie. Do tego wyszło, że w węzłach chłonnych też są jakieś guzki. Miała robioną biopsję cienkoigłową i gruboigłową. W wynikach biopsji wyszło, że jest nowotwór piersi, ale lekarz nic nie powiedział jaki to nowotwór, w jakim stopniu złośliwości. Wiemy tylko tyle, że jest dość mały i najpierw podejmujemy leczenie chemią, jaką jeszcze nie ustalono. Dlatego też proszę o pomoc w rozszyfrowaniu wyników. Badanie histopatologiczne: In excisionibus examinatis infiltratio carcinomatis male differentiati. Badanie immunopatomorfologiczne: Dodatni odczyn immunohistochemiczny na receptor ER +++ w 40% komórek [M-0000] Dodatni odczyn immunohistochemiczny na receptor PGR ++ w 10% komórek [M-0000] Odczyn immunohistochemiczny na receptor HER2 (+1) [M-850000] Odczyn immunohistochemiczny Ki67

Witam! Tłumaczenie: W badanym wycinku naciek rakowaty mało zróżnicowany. Stwierdzono dość wysoką ekspresję receptorów estrogenowych i progesteronowych, ale na ograniczonej liczbie komórek (rec. estrogenowe na 40% komórek, a rec. progesteronowe na 10% komórek). Odczyn na receptor HER2 wynosi +1 co oznacza, że nie stwierdzono nadmiernej ekspresji tego receptora na komórkach nowotworowych. Indeks Ki-67 jest niski co wiąże się z lepszym rokowaniem. Niestety nie podała Pani większej liczby informacji w związku z tym trudno odnieść się dokładnie do sytuacji. W opisanej sytuacji oprócz dokładnego badania histopatologicznego określono stopień zaawansowania klinicznego czyli tzw. staging. Mając całość obrazu klinicznego zakwalifikowano pacjentkę do optymalnego leczenia. Pozdrawiam serdecznie!