Co oznaczają wyniki cholesterolu całkowitego?

Witam.Dziś odebrałam swoje wyniki i troszeczkę się martwię , ponieważ mój cholesterol całkowity to 287mg/dl HDL 108 a LDL 165 , TRIGLICERYDY 73 . Mam 44 lata i jestem szczupłą kobietą 55kg. Nigdy nie miałam problemu z nadwagą . Zastanawiam się od czego jest aż tak wysoki poziom? Pozdrawiam Małgosia

Dzień dobry,

cholesterol całkowity ma dużą wartość, norma została zdecydowanie przekroczona. Jego poziom nie jest uzależniony od Pani masy ciała. Powinna się Pani skonsultować z dietetykiem, który ułoży Pani dietę tak, aby poprawić jego profil.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Wyniki te nie są prawidłowe (całkowity, HDL, LDL). Należy zastosować odpowiednią dietę. Proszę pamiętać, iż poziom tego składnika w krwiobiegu uzależniony jest nie tylko od diety ale także jego wątrobowego i obwodowego metabolizmu. Przy pewnych indywidualnych uwarunkowaniach, podwyższony poziom cholesterolu może się utrzymywać, mimo właściwej diety.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl