Co oznaczają wyniki morfologii młodej osoby po mononukleozie?

Córka ( 17 lat ) przebyła we wrześniu mononukleozę. Śledziona wróciła do normy po 2 miesiącach, natomiast wyniki z morfologii szaleją i w każdym badaniu 5-7 składowych odbiega od normy. W badaniu wykonanym w grudniu, a więc po 3 miesiącach od wypisu ze szpitala również 7 norm jest przekroczonych, ale większość niewiele. Martwi mnie jedynie bardzo wysoki poziom EOS % - aż 16.03 % przy normie do 6 %. Analogicznie EOS - 1.58, przy normie do 0,4. Czy może to być wynikiem przebytej mononukleozy ? Czy należy szukać innej przyczyny ? Pozdrawiam i z góry dziekuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć badanie i udac się do lekarza rodzinnego aby określić czy jest jakaś zmienność