Co oznaczają wyniki pakietu badań hormonalnych?

Witam, mam 21 lat i wykonałam kontrolny pakiet badań hormonalnych. Według norm FSH, LH, estradiol i TSH są w normie. Jedyne co mnie zmartwiło to progesteron (L79) 2,68 ng/ml przy normach: 0,2 - 1,3 ng/ml faza folikularna 1,0 - 4,5 ng/ml faza lutealna 0,2 - 0,9 ng/ml menopauza. Badania zostały wykonane w 4. dniu cyklu. Bardzo proszę o informację czy jest się o co martwić, bądź czy warto zapisać się do specjalisty.

Lek. Michał Lenard

Z pewnością warto skonsultować problem ze specjalistą, sugeruję wizytę u ginekologa, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!