Co oznaczają wyniki po mastektomii?

Witam! Mam 71 lat, jestem po mastektomi prawej piersi trzeci rok. Wynik TK głowy w normie, PET w normie a ostatnio od listopada markery CA15-3 rosną w zastraszającym tempie. 36. do 56 następnie 560, dalej po tygodniu 760, następnie po tygodniu 848 co mam robić dr.onkolog powiedziała że wyczerpała wszystkie możliwości i nie wie co dalej. Zostawiła mnie bez żadnej diagnozy i co dalej. Bardzo proszę o pomoc i wsparcie. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Szybkie narastanie markerów może świadczyć o progresji choroby nowotworowej. Lekarz onkolog powinien podpowiedzieć pani jakie jest następne postępowanie, jeśli nie będzie to próba leczenia radykalnego to powinien określić jakie są możliwości leczenia paliatywnego. W razie wątpliwości zawsze może też Pani udać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu w celu porady.