Co oznaczają wyniki pomiaru ciśnienia?

dzień Dobry mam skoki ciśnienia dzisiaj rano miałem 148/90 puls 69 po południu miałem 123/73 puls 73 a w nocy 138 na 88 pul 55 najwieksze cisnienie mmam rano o 6 czasami dochodzi do 150/97 puls 80 mam bardzo krzywy kręgłosup skolioza albo kifoza czasami mam mrówki w lewej dodze albo prawej rece i bol głowy i czasami cieżki oddech jesem młody mam 21 lat chciałbym jeszcze porzyć pracuje fizycznie przy śmieciach na smieciarkach jako ładowacz coraz gorzej się czuje

Lek. Paweł Szadkowski

Z podanych wyników tylko jeden raz ciśnienie przekracza normę. Proszę pamiętać, że ciśnienie należy mierzyć w spoczynku, nie w "biegu". Proszę przez kilka dni pomierzyć ciśnienie i zwrócić uwagę, czy takie skoki ciśnienia dają jakieś objawy u Pana. Gdyby wysokie ciśnienie się utrzymywało, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu.