Co oznaczają wyniki testu obciążenia glukozy na czczo?

Dzień dobry, mam wielki problem i obawiam się o moje wyniki po teście (75g glukozy) Moje wyniki to : na czczo : 82 po godzinie: 196 (!!) po 2 godzinach: 83 Między badaniami nic nie piłam ani nie jadłam, siedziałam w jednym miejscu i nie chodziłam do toalety ( tylko po godzinie po pobraniu byłam raz). Jakieś 30 min po wypiciu glukozy zdenerwowałam się bo zrobiło mi się niedobrze i bałam się, że zwymiotuję.Martwi mnie wynik po godzinie, czy to cukrzyca? Badanie robiłam w 24 tygodniu ciąży.

Dzień dobry,

proszę powtórzyć badanie i skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Być może zleci dodatkowe badanie insuliny.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga