Co oznaczają wyniki testu ROMA i markerów nowotworowych?

Witam, lekarz zlecił mi zrobić TEST ROMA (miałam torbiel na jajniku ok. 7 cm, która sama się wchłonęła - przy kolejnej wizycie jej po prostu nie było). Wyniku testu trochę mnie niepokoją (test robiony w 20 dniu cyklu), wyniki następujące: CA125 - 23,2 U/ml (norma <35), H4 - 72,0 pmoI/I (norma do 40 lat <60,5) oraz test ROMA przed menopauzą - 16,46% (norma<11,4 %). Co to może oznaczać ? Zaczełam starać się o dziecko (przyjmuje kwas foliowy).

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ponowna wizyta u lekarza ginekologa i powtórzenie usg lub rozważenie wykonania tomografii komputerowej w zależności od dnia cyklu i prawdopodobieństwa ciąży