Co oznaczają wyniki toksoplazmozy w 11. tygodniu ciąży?

Witam, aktualnie jestem w 11tygodniu ciąży, pierwsze badanie na toksoplazmoze miałam w 9 tyg i wyniki były następujące igm 1.2 C0I(wynik dodatni powyżej 1.0) igg 0.130( wynik dodatni powyżej 30).z polecenia lekarza wyniki powtórzyłam za dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach wyniki były identyczne. Proszę o informacje z czego wyniki dodatnie igm przy ujemnym igg, oraz czy konieczne będzie dalsze leczenie i jakie jest niebezpieczeństwo dla dziecka.

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki mogą świadczyć o świeżym zakażeniu i konieczne jest leczenie. Proszę koniecznie zgłosić sie do lekarza prowadzacego ciąże.