Co oznaczają wyniki w 10 tygodniu ciąży?

Witam Jestem w 10 tygodniu ciąży, dzisiaj odebralam wyniki badan, wizyte u lekarza mam dopiero za tydzień a nie wiem jak je zrozumiec. Toxoplazmoza -IgG (met. ECLIA) 207,0 U/ml 0-10 Toxoplazmoza IgM (met. ECLIA) 0,26 COl < 0,8 wynik ujemny 0,8-1,5 wynik wątpliwy >1,5 wynik dodatni Prosze o pomoc

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Oznacza to, że najprawdopodobniej w przeszłości przeszła Pani infekcję toxoplasmą. Jednak wynik zawsze powinien ocenić lekarz, który skierował Panią na badanie. W razie potrzeby włączy odpowiednią diagnostykę lub leczenie.