Co oznaczają wzdęcia po soku z marchwi?

Kupiłam wyciskarkę i włączyłam do mojej nie idealnej diety soki z nadzieją na regularność wypróżnień. Po soku z burka z marchewką, czuję ciężkość na żołądku, jest jakby wzdęty, ale nie mam gazów. Czy to niestrawność? Czy powinnam darować sobie w takim razie soki z buraka? Mam też bóle głowy - czy to efekt oczyszczania z toksyn?

Witam serdecznie,
owszem bóle głowy mogą być efektem oczyszczania organizmu z toksyn. Należałoby tez się zastanowić czy nie jest Pani uczulona na marchew czy buraki.
Jeżeli chodzi o wzdęcia to mogą one być spowodowane przyjmowaniem dość dużej ilości błonnika z soków.

Jeżeli sytuacja się nie poprawi i organizm nie przyzwyczai się do soków z buraka i marchwi to proszę spróbować z innymi warzywami.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk