Co oznaczają zaburzenia chodzenia po operacji dwunastnicy?

Witam, jakis czas temu moja Mam miala operacje na dwunastnicy( byl wycinany guz) operacja sie udala z tym ze jest wyciek na jeden z kregow w kregoslupie i czeka ja naswietlanie.Po jakims czasie od operacji nogi zaczely odmawiac posluszenstwa tz dretwienie brak czucia.Czy to jest ucisk na jakis nerw i czy da sie to naprawic zeby mogla nadal chodzic.Dodam ze przychodzi rehabilitant do domu ale czy sa jakies inne sposoby na to.Dziekuje i pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli naciek nowotworowy dotyczy kręgosłupa to możliwe są ubytkowe objawy neurologiczne (w różnym mechanizmie). Mogą być trwałe lub czasowe. Najlepiej będzie jeśli skonsultują się państwo z lekarzem prowadzącym i neurochirurgiem lub neurologiem.