Co oznaczają zaburzenia koncentracji i osłabienie?

Mam od ponad 2 lat powazne problemy ze zdrowiem a dokladnie odczowam ciagle zmeczenie i problemy z koncentracja.Czasami mam problem ze wstaniem rano z łózka. Mam 38 lat i wczesniej prowadzilem bardzo aktywny tryb zycia uprawialem kilka dyscyplin sportowych.Zrobilem wszystkie mozliwe badania i bylem u wielu lekarzy i zawsze słyszałem to samo ze jestem zdrowy jak koń. Wiec sam zaczalem szukac w necie podobnych przypadków i trafilem na uczulenie na gluten.Sprobowalem diety i zeczywiscie poczolem sie lepiej.Obecnie nie jestem na diecie ale znowu zaczynam czuć sie coraz gorzej wiec chcialbym sie upewnic co do tego glutenu i isc do specjalisty tylko nie wiem do jakiego.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli chciałby pan sprawdzić czy przyczyna leży w nietolerancji glutenu, może pan wykonać badania: autoprzeciwciała przeciwko transglutaminazie tkankowej i EMA w klasie IgA oraz całkowite stężenie IgA. Pana dolegliwości mogą mieć również mieć tło psychiczne i z tego powodu warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą w przypadku prawidłowych wyników badań.