Co oznaczają zaburzenia widzenia i bóle głowy u 25-latki?

Ból głowy z lewej strony raz na jakiś czas, codzienne zaburzenia widzenia, nieostrość, mam wrażenie, że mój mózg nie reaguje na bodźce i jest opóźniona reakcja wzroku. Zamazany obraz. Kiedy otwieram i zamykam oczy musi minąć jakiś czas, aż ustawi mi się wzrok, bo widzę niewyraźnie. Kiedy patrze "spod byka" albo pod kątem rozmazuje się obraz i jest widcozny oczopląs. Często trzesą mi się dłonie, wiecznie budzę się zmęczona, w nocy nie mogę znaleźć sobie miejsca b oszybko dretwieje mi ciało i mam efekt cieżkich nóg. Moja codzienna temperatura to 37,3-37,8. Niekiedy w czynnościach jestem o wiele wolniejsza, częsxto zapominam co miałam zrobić. Dodam, że mam 25 lat. Wszystko zaczeło się dziać w 2015 roku. Jednak wszystko się nasiliło , a w szczzsególności wzrok podczas ciąży i po. Przed, podczas i po ciązy byłam u okulistów kilku wady nie mam żadnej, pole widzenia podobno wyszło mi bardzo źle, neurolodzy wysyłają mnie do okulistów, okuliści do neurologów. W szpitalu usłyszałam, że taka po prostu jestem. Jednak czuje, że dzieje się coś niedobrego, z czasem pewne objawqy nasilają się. Dodam, że 2,5 roku temu miałam rezonans na którym teoretycznie nic nie wyszło, jedynie narośl na płacie czołowo- skroniowym, ale usłyszałam, że to nic takiego i nic się nie dzieje. Zatem co w takiej sytuacji powinnam zrobić? Skoro większość odsyła mnie do innych lekarzy innej specjalizacji...Człowiekowi odechciewa się cokolwiek działać ze swoim zdrowiem i tak też robię, bo ciągle słysze jedynie podejrzenia, a może to czy tamto. Dno oka, siatkówkę i wszystko co związane z oczami jest ok, ale jednak podobno z badaniu neurologicznym nie jest ok. Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Pani objawy mają najprawdopodobniej podłoże neurologiczne. Sugeruję skonsultowanie problemu z doświadczonym neurologiem. Być może warto też będzie powtórzyć badanie MRI głowy. Pozdrawiam!