Co oznaczają zaczerwienienia w obrębie ucha u 24-latka?

Witam, od około 3 lat w okresie jesiennym pojawiają mi się w górnych częściach zewnętrznego ucha miejscowe zaczerwienienia z delikatną opuchlizną które swedzą. Poprzez drapanie skóra wysycha i pęka czego następstwem są ranki i strupki. Jako, że mieszkam za granicą, mam utrudniony dostęp do opieki medycznej a tym bardziej dermatologa. Czy ma ktoś pomysł co to może być? Po kilku tygodniach wraca do normy ale co roku ten stan powraca. Z góry dziękuję za pomoc.

Dzień dobry :). Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz po obejrzeniu zmian i zbadaniu postawi diagnozę i dobierze odpowiednie leczenie.

Lekarze za granicą również przyjmują, niestety bez obejrzenia zmian nikt diagnozy nie postawi.:).