Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają zaparcia i problemy z oddawaniem moczu?

Witam serdecznie. Mam 26 lat. Proszę o pomoc, ponieważ męczę się z moim problemem już kilka miesięcy. Mój problem polega na tym, że mam zaparcia i problemy z oddawaniem moczu, które polegają na tym, że strumień moczu jest słabszy niż kiedyś. Muszę mocno napierać brzuchem, żeby oddać mocz i kał. Lekarz urolog podejrzewa zwężenie szyi pęcherza moczowego. Wszystkie badania i wyniki wychodzą dobrze. Co mam robić?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Nie wiem jakie miał Pan wykonane badania ale przy takim opisie może być konieczne badanie endoskopowe cewki i pęcherza moczowego co pozwoli ocenić stan cewki i szyi pęcherza inne badania tej sprawy nie wyjaśnią. Pozdrawiam WK

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety