Co oznaczają zawroty głowy po zakończeniu stosowania Anafranilu?

Witam serdecznie. Z uwagi na dość silny epizod depresyjny przez ostatnie pół roku zażywałam codziennie Anafranil (klomipraminę) w dawce 75 mg. Po konsultacji z lekarzem odstawiałam przez ok. 3 tygodnie stopniowo zmniejszając dawkę. Po zaprzestaniu brania leku odczuwam straszne zawroty głowy, nudności, szybsze bicie serca, bezsenność, zamazane widzenie, często mam wrażenie jakby "krew nagle dopływała mi do mózgu i dudniła". Trudno opisać te objawy. Trwa to już miesiąc i bardzo uprzykrza mi życie, zwłaszcza zawodowe. Czy ktoś mógłby mi coś poradzić?

Witam!
Wygląda na to, że nie do końca Panią wyleczono. Jeżeli były same tabletki to miała Pani leczenie objawowe - potrzebna jest jakaś forma psychoterapii (leczenie przyczynowe). Leków przeciwdepresyjnych zazwyczaj nie odstawiamy jesienią i zimą (są krótkie dni i zbyt małe nasłonecznienie). Leki tego typu najlepiej odstawiać wiosną lub latem. Najrozsądniejsze, moim zdaniem, byłoby rozpoczęcie leczenia od nowa i przeciągnięcie tego stanu do czerwca.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam serdecznie, to mogą być objawy odstawienne leku. Lekarz powinien Panią uprzedzić o takiej możliwości.
Znam pacjentów, którzy wstępowali na drogę sądową w
w takich przypadka, ale to Pani nie pomoże. Radziłbym więc
umświć się z psychoterapeutą w sprawie tzw. wsparcia terapeutycznego. O takiej możliwości lekarz powinien Panią także poinformować a nawet przepisać taką psychoterapię.
Pozdrawiam