Co oznaczają zawroty głowy w sytuacjach stresowych?

Witam. krótko i na temat. Od ok 15 lat, mam zawroty głowy, najczęściej w sytuacjach stresowych. stoje w kolejce spieszy mi sie, czuje, ze się chwieje i za chwile upadne, czekam za dlugoi na autobus, mysle sobie...,,zemdleje,, 5 tygodni temu leciałem pierwszy raz samolotem, dzien po wylądowaniu, zawroty glowy strasznie sie nasilily, ,,gubie,, równowage, podłoga ,,pływa,, miekkie kolana,dusznosci, łydki napięte. Czy to nerwica, czy coś innego? jestem za granica,zjazd za 4 tygodnie. skrocic wyjazd?

Dzień dobry. Opisuje Pan objawy, które są prawdopodobnie spowodowane podniesionym poziomem lęku. Jeżeli zmaga się Pan z tą trudnością wiele lat, to prawdopodobieństwo nasilenia symptomów jest oczywiście większe. Proszę podjąć kroki w celu właściwej diagnostyki, który pozwoli na ocenę sytuacji bieżącej i na wskazanie dalszych oddziaływań terapeutycznych. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam Pana
Opisane przez Pana objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Osoby cierpiące na nerwicę często też mają uczucie zawrotów
głowy
, osłabienia oraz poczucie zbliżającego się omdlenia,
które w rzeczywistości rzadko się zdarza.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę i jej uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam Pana Serdecznie,

Opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na symptomy nerwicowe/lękowe.
Decyzję o wcześniejszym powrocie tylko Pan może podjąć, biorąc odpowiedzialność
za swoje decyzje.
Wskazana byłoby dla Pana diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej, która jest skuteczna w leczeniu lęków.

Pewnym rozwiązaniem mogłoby być dla Pana skorzystanie z pomocy psychologicznej online.
Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Życzę Panu tylko dobrego samopoczucia i pomyslności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, objawy o których Pan napisał mogą mieć związek z zaburzeniami nerwicowymi. Przesyłam link do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy . Rozumiem że stan Pana niepokoi i chce w związku z tym skrócić wyjazd, proszę się zastanowić czy jest to naprawdę konieczne. Proszę o powrocie zwrócić się o pomoc psychologiczną i psychiatryczną w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl