Co oznaczają zaznaczone zmiany w stawach krzyżowo-biodrowych?

Witam. RTG z dnia 27.09.2016. Wynik badania: "Lordoza poglebiona. Dyskopatia L5/S1. Zaznaczone zmiany w stawach krzyzowo-biodrowych". Bol zaczal sie w maju 2016. Kulminacja w sierpniu 2016. Lekarz rodzinny stwierdził ze nic mi nie jest. Plywac, biegac i samo przejdzie. Bylem u kilku fizjoterapeutow, bol w okolicy ledzwiowej nie znika. Promieniuje do prawej nogi, stopa mrowi. Najgorzej rano, ciezko podniesc wyprostowana noge. Prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Witam,
z opisu rtg oraz Pani dolegliwości wnioskuję, że może to być przemieszczenie kości miednicy w stosunku do kości krzyżowej. Przy takich przemieszczeniach dochodzi do tak zwanego rzekomego skrócenia/wydłużenia kończyny dolnej. w 80% promieniowanie, mrowienie jest po stronie dłuższej kończyny. Przyczyną jest więźnięcie korzenia nerwu kulszowego pomiędzy 5 kręgiem lędźwiowym i kością krzyżową.

Proponuję poszukać terapeuty pracującego metodą Ackermanna

Pozdrawiam

Proponuję fizjoterapeutę, który pracuje metodami manualnymi np. Mulligan czy Kaltenborn. Te metody powinny pomóc w odblokowaniu stawu krzyżowo-biodrowego. Samo raczej nie przejdzie. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki