Co oznaczają zgrubienia w odbycie?

Dzien dobry, dzisiaj przy badaniu kanalu odbytu wyczulem male dwa zgrubenia (wielkosci 0.5 cm) w odleglosci mniej wiecej 5 cm od brzegu odbytu. Sa one przesuwalne bezbolesne. Od roku lecze sie z powodu klykcin konczystych odbytu. W tej chwili mam dwa zgrubienia w postaci klyjcin na brzegu odbytu (opinia 2 dermatologow i internisty ze sa to klykciny). Co jakis czas mam luzny stolec i lekki bol w podbrzuszu ale moze byc to zwiazane z dietą i trybem zycia. Czy to moze by zylak odbytu?

Doradzam wizytę u doświadczonego proktologa, także w sprawie leczenia kłykcin, które nie powinno trwać tak długo jak u Pana. Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie www.melitamedical.pl