Co oznaczają zlewne poty?

Witam. Mam 24lata. Termometr pokazuje temperaturę 35stopnii oblewaja mnie poty..jest mi raz zimno raz gorąco...boli mnie gardło i mam chrypke i lekki kaszel. Głowa mnie boli. Jak stoję na nogach to całą się trzese. Gardło tak boli że momentami ciągnie mnie aż do uszu. Co to może być ? Dodam że jestem alergiczka na drzewa trawy zboża roztocza itd.

Lek. Wojciech Zygmunt

Konieczna jest wizyta u lekarza. Najprawdopodobniej jest to infekcja górnych dróg oddechowych - zapalenie gardła i migdałków (angina) lub zapalenie krtani. W przypadku anginy konieczne jest wykluczenie infekcji paciorkowcowej, która może dawać ciężkie powikłania (w tym kłębuszkowe zapalenie nerek i zapalenie mięśnia sercowego). W przypadku podejrzenia takiej infekcji konieczne jest wdrożenie antybiotyku. Pozdrawiam i życzę zdrowia.