Co oznaczają zmęczenie i zawroty głowy?

Od pewnego czasu gorzej się czuje, zawroty głowy, zmęczenie. Poszedłem do lekarzy wykonałem TK głowy, krew, mocz, USG brzucha - wszystko w normie. Ale wyszło mi wysokie ciśnienie przy badaniu u neurologa, który kazał mi mierzyć je 2 razy dziennie i mówił żeby się zgłosić do rodzinnego jeśli bd przekraczać 140/90. Moje zazwyczaj wynosi 140-150/70. Rodzinny przypisał leki na nadciśnienie, ale poszedłem do kardiologa a ten po założeniu holtera stwierdził ze jestem zdrowy i mam nie brać leków. Mimo to dalej mierze ciśnienie i wychodzi mi takie jak przedtem. Czy to możliwe że jestem zdrowy i nic mi nie jest? a wszystko spowodowane stresem itp? Mam 23 lata staram się zdrowo odżywiać i ćwiczyć. Waga 78kg. Co powinienem zrobić? Czy dieta i zmiana trybu życia wystarczy? Pracuje i studiuje w miarę stresująca praca. Jakieś zalecenia dla mnie co powinienem zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje zmienić ciśnieniomierz lub zbadać ciśnienie u lekarza rodzinnego i wtedy ew zmiana decyzji o leczeniu.

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.