Co oznaczają zmiany guzkowe?

OPIS BADANIA: Badanie TK klatki piersiowej wykonano przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego w warstwach 5/0,6 mm. Dane ze skierowania: wyjaśnienie bolesnego zgrubienia w górnej części mostka-przerzut do kości ? powiększone ww. chłonne? Silne dolegliwości bólowe. W płucach widocznych jest kilka zmiany guzkowych , największe : w s. 10 PP wielk. 9 mm , w s.6 PP wielk. 11 mm przy przedsionku lewym oraz w s. 10 PL wielk. 7 mm (tuż nad przeponą). Ponadto widoczne są guzkowe zgru

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie ma całe opisu badania, ale zamieszczony opis wymaga pilnej konsultacji pulmonologa lub torakochirurga, mogą to być zmiany nowotworowe, gruźlica lub jakieś zapalenie śródmiąższowe.
Pozdrawiam