Co oznaczają zmiany hyperintensywne w FLAIR?

Witam,zrobiono mi MR głowy-skierowanie od laryngologa(niedosłuch i szumy).W opisie jest jedno niepokojące mnie zdanie: " W istocie białej płatów czołowych rozrzucone, w większości drobne i położone podkorowo, zmiany hyperintensywne w FLAIR, nie wykazują wzmocnienia kontrastowego (naczyniopochodne?), największe przy przednim brzegu lewego jądra soczewkowatego (do 4mm)....Wnioski:(...) Niespecyficzne zmiany najpewniej naczyniopochodne w istocie białej płatów czołowych." Proszę o interpretacje.

Po pierwsze pytaj neurologa. Po drugie nie znam Cię, czyli Twojej pracy, Twoich przebytych chorób,urazów,nałogów, przyzwyczajeń. Chorób z okresu dzieciństwa. Przyjmowanie Gentamycyny lub Streptomycyny w zastrzykach? Musimy długo porozmawiać. Może zbadaj się w kierunku Boreliozy?