Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają zmiany zachowania osoby będącej w żałobie?

Dzień dobry, Mam pytanie do psychologa. 3 miesiące temu zmarła nagle i niespodziewanie moja przyjaciółka (35lat). Nie potrafię zrozumieć zachowania jej męża. Początkowo był załamany, ale od ok. 1,5 miesiące jest bardzo radosny, energiczny, zadowolony. Nigdy nie widziałam go tak radosnego, nawet gdy przyjaciółka jeszcze żyła. Dlaczego on się tak zachowuje? Czy tak chce ukryć swoje emocje? Próbowałam z nim o tym porozmawiać, ale szybko uciął rozmowę i nic się nie dowiedziałam.
KOBIETA, 33 LAT 9 miesięcy temu

Witam,

nie wiemy, co było przyczyną śmierci, w związku z tym trudno jest diagnozować zachowanie kogoś po stracie bliskiej osoby..

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam, 3 miesiące temu zmarła nagle i niespodziewanie Pani przyjaciółka. Przykro mi, na pewno przeżywa Pani tą stratę. Nie potrafi Pani zrozumieć zachowania jej męża. Każdy inaczej przeżywa żałobę, trudno orzec na podstawie opisu czym zachowanie jest powodowane. Trudno również wymagać, lub mieć wpływ na to jak długo i w jaki sposób powinni okazywać żal bliscy zmarłej osoby. Jeżeli mąż Pani przyjaciółki nie chce o tym rozmawiać, należy to uszanować. Być może przyjdzie na to czas później. Jeżeli potrzebuje wsparcia, może Pani takie zaproponować sama, lub np. psychologiczne. Pozdrawiam serdecznie Dorota Nowacka psycholog rejestracja@psycholognowacka.pl www.psycholognowacka.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy