Co oznaczają zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów z ich brzeżną osteofitozą?

Witam, proszę o interpretację MR: pogłębienie lordozy lędźwiowej. Zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów z ich brzeżną osteofitozą. zmiany degeneracyjne krążków L4-L5, L5S1 z ich dehydratacją i obniżeniem. centralna wypuklina L3L4 z uciskiem na worek oponowy. centralna przepuklina L4L5 z uciskiem na worek op., zwężenie lewego zachyłka bocznego, przemieszczenie i ucisk lewego korzenia L5. Zwężenie dolnych części otworów m-dzykręg. L5S1 szerokopodstawna wypuklina z uciskiem worka i zwężenie otworów.

Witam , opis wskazuje na dość zaawansowane zmiany , które wymagają konsultacji i zaprogramowania dalszego postępowania! Proszę pozostawać pod opieką specjalisty! z.żurawski