Co oznaczają zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych zwężające otwory międzykręgowe?

Witam mam 36 lat od 2 lat leczę się na bóle krzyżowo ledwiowe . jestem po kilku rehabilitacjach i zastrzykach z witamin,po masażach.bol jest nieraz nie dozniesienia .Aoto wynik badania mr Lordoza zniesiona.obnizenie krążków międzykręgowych od L3 do S1 że zmianami degenratywnymi,pozostałe krążki z cechami niewielkiej dehydratacji.sygnal że struktury kostnej prawidłowy.na poziomie l3-4 centralno- prawoboczna protruzja uciskająca worek oponowy.na poziomie l4-5 i l5-s1 widoczne są drobne centralne protuzje fraczek międzykręgowych modelujące worek oponowy.na pozostałych poziomach nie stwierdza się wypuklin jąder miazdzystych do kanału kręgowego.na poziomie l4-5 zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych zwężające otwory miedzykregowe,bez ucisku korzeni nerwowych.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza neurochirurga lub ortopedy i ustalenie dalszego postepowania