Co oznaczają zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych pogranicza L-S?

Musze czekać do lekarza .Niepokoją mnie wyniki rezonansu magnetycznego.Czy mógłbym liczyć na rozwinięcie opisu.Czy czeka mnie operacja?Z góry bardzo dziękuje. Zniesiona lordoza L. Trzony kręgowe o prawidłowej wysokości i intensywności sygnałów. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych pogranicza L-S. Zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne krążków m-k L4-L5 i L5-S1 z obniżeniem wysokości, pozostałe krążki międzykręgowe o prawidłowej wysokości i intensywności sygnałów. - Na poziomie L4-L5 widoczna jest szerokopodstawna wypuklina dokanałowa krążka m-k typu szerokopodstawnej protruzji, powodująca niewielki ucisk worka oponowego na poziomie wyjścia korzeni L5. - Na poziomie L5-S1 widoczna jest szerokopodstawna wypuklina dokanałowa krążka m-k typu szerokopodstawnej protruzji, powodująca modelację worka oponowego na poziomie wyjścia korzeni S1. Kanały korzeniowe prawidłowe, o zachowanej rezerwie objętościowej. Kanał kręgowy prawidłowej szerokości. Stożek końcowy na poziomie Th12, intensywność sygnałów z końcowego odcinka rdzenia kręgowego prawidłowa. WNIOSKI: Dyskopatia L4-L5 i L5-S1. Zaburzenia statyki kręgosłupa L-S.

Jaki ogólny stan zdrowia, inne obciążenia chorobowe? Jaka waga ciała, tryb życia, nastrój, sen? MRI z opisu zmiany mierne, do interpretacji klinicznej. OPIS MRI:" Zniesiona lordoza L. Trzony kręgowe o prawidłowej wysokości i intensywności sygnałów. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych pogranicza L-S. Zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne krążków m-k L4-L5 i L5-S1 z obniżeniem wysokości, pozostałe krążki międzykręgowe o prawidłowej wysokości i intensywności sygnałów. - Na poziomie L4-L5 widoczna jest szerokopodstawna wypuklina dokanałowa krążka m-k typu szerokopodstawnej protruzji, powodująca niewielki ucisk worka oponowego na poziomie wyjścia korzeni L5. - Na poziomie L5-S1 widoczna jest szerokopodstawna wypuklina dokanałowa krążka m-k typu szeroko podstawnej protruzji, powodująca modelację worka oponowego na poziomie wyjścia korzeni S1. Kanały korzeniowe prawidłowe, o zachowanej rezerwie objętościowej. Kanał kręgowy prawidłowej szerokości. Stożek końcowy na poziomie Th12, intensywność sygnałów z końcowego odcinka rdzenia kręgowego prawidłowa. WNIOSKI: Dyskopatia L4-L5 i L5-S1. Zaburzenia statyki kręgosłupa L-S. " Konieczna pełna konsultacja neurologiczna , z całą dokumentacją . Pozdrawiam i zapraszam