Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają zmiany zwyrodnieniowe z obniżeniem wysokości krążków C4-C6?

Witam, mam 34 lata, od tygodnia boli mnie głowa po lewej stronie w skroniu jak również z tyłu. Dodatkowo słyszę szum w lewym uchu, mam zawroty głowy i ogólnie jestem osłabiona. Na badaniu RTG wyszło "kręg C2 poj. Wyrównanie lordozy w dolnym odcinku, rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe z obniżeniem wysokości krążków C4-C6 i minimalnym kregozmykiem przednim C5-C6". Kiedyś miałam skręcone 2 kręgi szyjne. Jestem przerażona, co to w ogóle znaczy i jak można leczyć?
KOBIETA, 35 LAT 12 miesięcy temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Dzień Dobry,

obniżenie wysokości kręgów jest naturalnym procesem zużywania się naszego kręgosłupa. Większość ludzi ma takie zmiany tylko nie każdy się diagnozuje tak dokładnie więc nie każdy o tym wie.

Ale takie zużycie połączone z objawami świadczy o postępie degeneracji kręgosłupa. Szumy uszne, zawroty głowy, ból karku, ograniczenie ruchu w szyi to wszystko jest powiązane zazwyczaj z nadreaktywnością tkanek więc na początek należałoby sprawdzić w jakim stanie są Pani tkanki miękkie odpowiadające za ruchomość odcinka szyjnego.
Polecam pójść do Fizjoterapeuty niech to zobaczy i się wypowie. Zdecydowanie odradzam zaczynanie od leczenia farmakologicznego ponieważ jeśli jest problem funkcjonalny to leki niekoniecznie pomogą. A może pomóc np rozluźnianie mięśniowo- powięziowe, jeśli nie pomoże to trzeba szukać dalej.

pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety