Kobieta , 35 lat Witam, mam 34 lata, od tygodnia boli mnie głowa po lewej stronie w skroniu jak również z tyłu. Dodatkowo słyszę szum w lewym uchu, mam zawroty głowy i ogólnie jestem osłabiona. Na badaniu RTG wyszło "kręg C2 poj. Wyrównanie lordozy w dolnym odcinku, rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe z obniżeniem wysokości krążków C4-C6 i minimalnym kregozmykiem przednim C5-C6". Kiedyś miałam skręcone 2 kręgi szyjne. Jestem przerażona, co to w ogóle znaczy i jak można leczyć?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Konrad Skrzat 45
Mgr Konrad Skrzat Fizjoterapeuta, Lublin 45 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień Dobry,

obniżenie wysokości kręgów jest naturalnym procesem zużywania się naszego kręgosłupa. Większość ludzi ma takie zmiany tylko nie każdy się diagnozuje tak dokładnie więc nie każdy o tym wie.

Ale takie zużycie połączone z objawami świadczy o postępie degeneracji kręgosłupa. Szumy uszne, zawroty głowy, ból karku, ograniczenie ruchu w szyi to wszystko jest powiązane zazwyczaj z nadreaktywnością tkanek więc na początek należałoby sprawdzić w jakim stanie są Pani tkanki miękkie odpowiadające za ruchomość odcinka szyjnego.
Polecam pójść do Fizjoterapeuty niech to zobaczy i się wypowie. Zdecydowanie odradzam zaczynanie od leczenia farmakologicznego ponieważ jeśli jest problem funkcjonalny to leki niekoniecznie pomogą. A może pomóc np rozluźnianie mięśniowo- powięziowe, jeśli nie pomoże to trzeba szukać dalej.

pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Tomografia komputerowaTomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: