Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają zmiany zwyrodnieniowe z obniżeniem wysokości krążków C4-C6?

Witam, mam 34 lata, od tygodnia boli mnie głowa po lewej stronie w skroniu jak również z tyłu. Dodatkowo słyszę szum w lewym uchu, mam zawroty głowy i ogólnie jestem osłabiona. Na badaniu RTG wyszło "kręg C2 poj. Wyrównanie lordozy w dolnym odcinku, rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe z obniżeniem wysokości krążków C4-C6 i minimalnym kregozmykiem przednim C5-C6". Kiedyś miałam skręcone 2 kręgi szyjne. Jestem przerażona, co to w ogóle znaczy i jak można leczyć?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry,

obniżenie wysokości kręgów jest naturalnym procesem zużywania się naszego kręgosłupa. Większość ludzi ma takie zmiany tylko nie każdy się diagnozuje tak dokładnie więc nie każdy o tym wie.

Ale takie zużycie połączone z objawami świadczy o postępie degeneracji kręgosłupa. Szumy uszne, zawroty głowy, ból karku, ograniczenie ruchu w szyi to wszystko jest powiązane zazwyczaj z nadreaktywnością tkanek więc na początek należałoby sprawdzić w jakim stanie są Pani tkanki miękkie odpowiadające za ruchomość odcinka szyjnego. Polecam pójść do Fizjoterapeuty niech to zobaczy i się wypowie. Zdecydowanie odradzam zaczynanie od leczenia farmakologicznego ponieważ jeśli jest problem funkcjonalny to leki niekoniecznie pomogą. A może pomóc np rozluźnianie mięśniowo- powięziowe, jeśli nie pomoże to trzeba szukać dalej.

pozdrawiam

0
Strefa Kobiety
Ważne tematy