Co oznaczy wynik opisu rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego?

Witam. Proszę o pomoc w zinterpretowaniu opisu rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego.Lordoza lędźwiowa zachowana. Na poziomach L1/L2 iL2/L3 guzki Schmorla. Na poziomie L5/S1 tylno-lewoboczna pjm modelująca worek oponowy i nieznacznie modelująca korzeń lewego nerwu rdzeniowego S1 w zachyłku bocznym kanału kręgowego. Dehydratacja krążka mk. Poza tym zarysy kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym gładkie, pozostałe otwory mk bez istotnych zwężeń. Wysokości trzonów kręgów przestrzeni mk odcinka lędźwiowego prawidłowe, sygnał kręgów i pozostałych krązków mk niezmieniony, Obraz końcowego, uwidocznionego w badaniu odcinka rdzęniakręgowego niezmieniony.

Opis MRI to za mało, aby dawać rozpoznanie czy zalecenia!
Z opisu mierne zmiany: "opisu rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego.Lordoza lędźwiowa zachowana. Na poziomach L1/L2 iL2/L3 guzki Schmorla. Na poziomie L5/S1 tylno-lewoboczna pjm modelująca worek oponowy i nieznacznie modelująca korzeń lewego nerwu rdzeniowego S1 w zachyłku bocznym kanału kręgowego. Dehydratacja krążka mk. Poza tym zarysy kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym gładkie, pozostałe otwory mk bez istotnych zwężeń. Wysokości trzonów kręgów przestrzeni mk odcinka lędźwiowego prawidłowe, sygnał kręgów i pozostałych krązków mk niezmieniony, Obraz końcowego, uwidocznionego w badaniu odcinka rdzenia kręgowego niezmieniony. "
Czy występują dolegliwości bólowe?? Jaki tryb życia, pracy? Jaka aktywność fizyczna? Jaki ogólny stan zdrowia, inne obciążenia ??
Do oceny klinicznej po pełnej konsultacji , po badaniu,
po ocenie objawów Pacjenta
Trudno powiedzieć bez obejrzenia Konieczna pełna konsultacja!, Ocena Pacjenta!! Pozdrawiam. Zapraszam do Gabinetu